2 мая, в Великий Четверг, настоятель Свято-Амвросиевского прихода архим. Амвросий (Макар) совершил Божественную литургию и молебен в Милане. После чтения Евангелия о. Амвросий произнес проповедь: Во имя Отца, и Сына, и Святаго Духа! «Вечери Твоея тайныя днесь, Сыне Божий, причастника мя прими. Не бо врагом Твоим тайну повем, ни лобзания Ти дам, яко Иуда, но яко разбойник исповедую Тя: помяни мя, Господи, во царствии Твоем!» – эту молитву мы читаем всякий раз, принимая Святые Тайны, Пречистые Тело и Кровь Христа Господа. Читать далее
Божественная литургия в Великий Четверг на Свято-Амвросиевском приходе в Милане
Комментарии (0)
